Porady, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę

Skorzystała epidemia otyłości, cukrzycy stawki rosną. Na 10 czerwca centra kontroli i prewencji chorób (CDC) wydała nową i niepokojące statystyki dotyczące cukrzycy. Około 29 milionów amerykanów cierpi na chorobę, prawie 12% w porównaniu z 26 mln chorych na cukrzycę w 2010 roku.

Jedna czwarta ludzi nie wie, że są chorzy na cukrzycę—straszny fakt, z uwzględnieniem powikłań chronicznie podwyższony poziom cukru we krwi: zawał serca, udar mózgu, wzrok-rob choroby oczu, nerek, amputacji stopy. Gorzej, jeszcze 86 milionów dorosłych mają prediabetes, stan podwyższony cukier we krwi poniżej progu cukrzycy.

W zdecydowanej większości przypadków cukrzycy 2 Typ, stan, charakteryzuje się opornością na insulinę, komórki nie reagują na insulinę. W cukrzycy typu 1, trzustka nie robi wystarczająco dużo insuliny.

Dobrą wiadomością jest cukrzyca typu 2 jest w dużej mierze można zapobiec. Badanie nasiennych 2006 roku wykazały, że intensywna modyfikacja stylu życia zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy o 58% w porównaniu z 31% zmniejszenie ryzyka uzyskuje się z antidiabetes lek metformina.

7 wskazówek, które pomogą zmniejszyć ryzyko:

Stracić nadmiar tkanki tłuszczowej. Nadwaga jest dużym czynnikiem ryzyka cukrzycy. W przeciwieństwie do tego, każdy kg (2,2 funta) wagi stracił zmniejsza ryzyko cukrzycy o 16%.

Wykonaj na bazie warzyw, dieta niskokaloryczna. Jeść różnorodne owoce i warzywa—dietetyczne badania próbek wskazują, zmniejsza ryzyko cukrzycy. Produkty, aby uniknąć są te, bogatych trans-tłuszcze (zwany także саломас), tłuszczów nasyconych i cukru.

Pić wodę. Badania wiążą słodzonych cukrem napojów z otyłością i cukrzycą. Wytnij je z diety i ryzyko jak warunki spada.

Przenieść swoje ciało. Brak aktywności fizycznej zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy. Ćwiczenie sprawia, że komórki są bardziej wrażliwe na insulinę. Wspomniane wyżej badania przeprowadzone w 2006 r wolontariuszy do pracy umiarkowany 150 minut w tygodniu. Szybkie chodzenie sprawia, że sztuczka.

Stres mniej. Reakcję na stres powoduje wydzielanie wielu hormonów, które zwiększają poziom cukru we krwi. Badania pokazują, że medytacja uważności poprawia zdolność do radzenia sobie ze stresem. Aktywność fizyczna i społeczna wsparcie również pomóc złagodzić stres.

Śpij spokojnie. Chroniczny brak snu i niska jakość snu zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy i otyłości. Wskazówki dotyczące lepiej spać, patrz blog to narzędzie laski. Jeśli masz trwają problemy ze snem, skontaktuj się z lekarzem.

Zachować terminów medycznych. Objawy cukrzycy typu 2 nie mniej dramatyczne niż cukrzyca typu 1. Dlatego ważne jest, aby regularnie odwiedzać lekarza.

Jako część zdrowej diety, spróbuj ten przepis z 500 sprawdzonych domowych środków i nauki za nimi.

Kalifornijski Sałatka Z Kaktusów

Składniki:

2 średnie kaktus klocki (zwany także напалис)

 

1 łyżka oliwy z oliwek

3 ząbki czosnku, mielonego

½ Filiżanki z puszki czarnej fasoli, umyte i osuszone

4 łyżki zielonej cebuli, posiekanej

4 łyżki świeżej kolendry, posiekane

1 łyżka świeżo wyciśniętego soku z limonki

1 łyżeczka cukru

½ Łyżeczki mielonego kminku

¼ Łyżeczki suszony mielony чипотле (lub około 1 łyżkę mielonego pieprzu чипотле w адобо)

2 średnie pomidory, pokrojone w kostkę

6 filiżanek liści sałaty, posiekanych

Uwaga: można znaleźć напалис na Hiszpanie rynkach żywności, jeśli nie na własny supermarket.

Przygotowanie i stosowanie: dokładnie przyciąć oczy od kaktusa zabaw z pomocą овощечистки lub noża i usunąć wszystkie kolce z zielonej skóry; jagody umyć dokładnie. Wytnij kaktus klocki na cienkie paski.

Rozgrzać olej w dużym nonstick patelni na średnim ogniu. Dodaj kaktus i czosnek, smażyć 7 do 8 minut, aż kaktus będzie miękki. Połączyć kaktus mix, i osiem następujących składników (fasola przez pomidory).

Zorganizować 1½ szklanki sałatki na każdą z 4 talerzy, z góry z ½ szklanki кактусовой mieszanki.

Jak to działa: opuncja kaktus ma błonnik i pektyny. Badania wykazują, że płód może pomóc obniżyć poziom glukozy we krwi poprzez zmniejszenie wchłaniania cukru w żołądku i jelitach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *